AI DIGITALINATION angajează Specialist în Publicitate și Marketing

AI DIGITALINATION

Despre noi:

AI DIGITALINATION este o companie inovatoare specializată în servicii de publicitate și marketing pentru companii care își desfășoară activitatea atât online, cât și offline. Ne adresăm afacerilor din România și din întreaga Europă, având ca misiune digitalizarea magazinelor offline și creșterea vizibilității și vânzărilor pentru cele deja prezente online.

Descrierea postului:

Căutăm un Specialist în Publicitate și Marketing dedicat și pasionat, care să contribuie la dezvoltarea brandului nostru și să elaboreze strategii de marketing eficiente pentru clienții noștri. Vei lucra într-un mediu dinamic, având oportunitatea de a influența direct succesul atât al companiei noastre, cât și al clienților pe care îi deservim.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing personalizate pentru clienții noștri din diverse industrii.
  • Crearea și gestionarea campaniilor de publicitate online și offline pentru a crește vizibilitatea și vânzările.
  • Contribuirea la dezvoltarea brandului AI DIGITALINATION prin activități de PR și inițiative de marketing inovatoare.
  • Optimizarea prezenței online a clienților prin strategii SEO, content marketing și utilizarea eficientă a canalelor de social media.
  • Colaborarea strânsă cu echipa de vânzări pentru a alinia obiectivele de marketing cu cele de vânzări și pentru a maximiza rezultatele.
  • Monitorizarea și analiza performanțelor campaniilor, oferind rapoarte și recomandări pentru îmbunătățire.
  • Participarea la traininguri de vânzări și marketing oferite de companie pentru dezvoltarea continuă a abilităților profesionale.

Cerințe:

  • Experiență relevantă în publicitate, marketing și relații publice.
  • Excelente abilități de comunicare în limba engleză (scris și vorbit).
  • Cunoștințe solide despre tendințele actuale în marketing digital și tradițional.
  • Capacitatea de a crea strategii de marketing care să genereze rezultate măsurabile.
  • Creativitate și gândire strategică, cu atenție la detalii.
  • Abilități de gestionare a proiectelor și de respectare a termenelor limită.
  • Cunoștințe și experiență în gestionarea platformei Shopify pentru optimizarea magazinelor online.
    • Abilitatea de a configura și personaliza magazine online pe platforma Shopify.
    • Experiență în optimizarea experienței utilizatorului și a conversiilor pe Shopify.
    • Cunoștințe despre integrarea aplicațiilor și plugin-urilor relevante pentru Shopify.
  • Familiaritate cu platforme de publicitate online (Google Ads, Facebook Ads, etc.) reprezintă un avantaj.

Ce oferim:

  • Salariu fix competitiv, conform experienței și calificărilor.
  • Comision din realizări, bazat pe performanța campaniilor gestionate.
  • Bonusuri pentru atingerea și depășirea obiectivelor stabilite.
  • Traininguri de vânzări și marketing, pentru dezvoltarea continuă a abilităților tale.
  • Oportunități de avansare în cadrul companiei, într-un mediu de lucru stimulant și colaborativ.
  • Posibilitatea de a lucra cu clienți diversificați, atât din România, cât și din Europa, contribuind la succesul acestora.

Cum să aplici:

Dacă ești pasionat de marketing și dornic să faci parte dintr-o echipă dedicată inovării și succesului, te invităm să ne trimiți CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa:

Email: [email protected]

Despre noi: AI DIGITALINATION este o companie inovatoare specializată în servicii de publicitate și marketing pentru companii care își desfășoară activitatea atât online, cât și offline. Ne adresăm afacerilor din România și din întreaga Europă, având ca misiune digitalizarea magazinelor offline și creșterea vizibilității și vânzărilor pentru cele deja prezente online.

Detalii oferta de angajare

11 Oct 2024

Locatia jobului

Remote (de acasa)

Categorie job

Marketing

Salariu lunar

1000- 2500€