Administrator credite (perioada determinata 1 an) - Sucursala Piata Victoriei, Serviciul/Activitatea Credite

CEC Bank

Principalele responsabilitati:
Asigura utilizarea, monitorizarea si urmarirea rambursarii creditelor acordate clientilor Bancii, conform contractului incheiat si reglementarilor interne in vigoare;
Verifica contractele de credit, de garantii, politele de asigurare; monitorizeaza indeplinirea conditiilor stipulate la aprobarea facilitatilor de credit si permanenta concordanta a acestora cu clauzele contractuale;
Urmareste rambursarea ratelor de credit, plata dobanzilor aferente la scadentele stabilite si incasarea comisioanelor si a altor sume datorate bancii de catre clienti; face propuneri pentru adoptarea masurilor necesare in cazul clientilor care inregistreaza dificultati in rambursarea creditelor acordate, anterior transformarii acestora in credite neperformante.

Cerinte minime de ocupare a postului:
Studii superioare sau studii medii;
3 ani vechime in munca;
1 an experienta in domeniul specific de activitate constituie un avantaj;
Bune abilitati de comunicare si relationare;
Capacitatea de planificare si prioritizare a sarcinilor, de organizare si rezolvare de probleme;
Atentie la detalii;
Responsabilitate, integritate, confidentialitate;
Cunoasterea legislatiei bancare;
Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala si/ sau cursuri de specialitate, urmate in tara sau in strainatate, constituie avantaje;
Cunostinte de utilizare a calculatorului (Excel si Word, cel putin).

CEC Bank trebuie sa fie o banca comerciala universala, competitiva, care sa ofere clientilor produse si servicii diverse si de calitate, urmarind cu precadere finantarea IMM-urilor, agriculturii, administratiilor publice locale, precum si a acelor proiecte bancabile care prin natura lor, contribuie la dezvoltarea economica, crearea si mentinerea locurilor de munca.

Banca va fi un element activ in sprijinirea clientilor pentru accesarea Fondurilor Europene si se va implica in sustinerea Programelor Guvernamentale. O atentie deosebita va fi acordata in continuare relatiei cu populatia Romaniei

Detalii oferta de angajare

06 Dec 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Bănci