Inginer mecanic - Mase plastice

Farmec Cluj-Napoca

Nivel dorit de experiență: minim 3 - 4 ani pe un post similar;

Scopul postului:
Asigură buna funcționare a tuturor matrițelor și utilajelor din cadrul secției de producție ambalaje mase plastice și oferă suportul de specialitate pentru efectuarea lucrărilor de întreţinere şi reparaţii.

Descrierea postului - Responsabilităţi:
Coordonarea procesului de schimbare a sortimentelor de matrițe și reglarea utilajelor pentru atingerea parametrilor normali de funcționare;
Întocmirea schițelor pentru relevarea pieselor necesare la repararea matrițelor și a utilajelor de prelucrat mase plastice;
Coordonarea tuturor operațiilor de prelucrări mecanice necesare la repararea matrițelor: strung, freză, rectificare, tratamente termice, matrițerie, lăcătușerie, etc;
Avizarea desenelor tehnice la confecționarea matrițelor noi, elaborarea cerințelor și stabilirea detaliilor tehnice necesare a fi transmise furnizorilor;
Identificarea și stabilirea metodelor de reparație ale utilajelor defecte pentru punerea în funcțiune a acestora.
Coordonarea activității echipei de reglori și a electricienilor.

Cerinţe:
Studii superioare în domeniul ingineriei mecanice.
Experiență în producție/mentenanță utilaje;
Cunoştinţe temeinice în domeniul mecanic, prelucrări mecanice (strung, freză, tratamente termice, rectificare, matrițerie, etc.)
Cunoștințe solide de desen tehnic (de releveu);
Abilități operare PC la nivel mediu – avansat (MS Office).

Competenţe esenţiale:
Comunicare şi muncă în echipă;
Abilități de analiză, organizare, flexibilitate în gândire;
Rezolvarea de probleme;

Ce vă putem oferi noi:
Salariul constituit din partea fixă, tichete de masă, prime ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.), decontare abonament de transport în comun, discount-uri pentru achiziția de produse și servicii Farmec, zi liberă plătită cu ocazia aniversării zilei de naștere.
Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist și prietenos.

Începută cu peste 120 de ani în urmă, activitatea FARMEC are astăzi o largă recunoaştere, atât în România, cât şi în lume, produsele companiei fiind exportate în ţări din Europa, Asia şi America de Nord.

Istoria modernă a companiei începe în 1967, când FARMEC devine primul producător de creme şi emulsii Gerovital H3 prof. Dr. Ana Aslan din România. Produsele se adresau femeilor ajunse în pragul vârstei de 40 de ani, când tenul arată primele semne de îmbătrânire. Astăzi, FARMEC produce peste 400 de produse cosmetice, care acoperă o gamă largă de utilizare

Detalii oferta de angajare

19 Nov 2018

Locatia jobului

Cluj-Napoca, România

Categorie job

Inginerie