Operator chimist

Farmec Cluj-Napoca

Locație: Secţia de producţie Detergenți si Produse de Curățenie, Sediul central Farmec – Cluj-Napoca
Programul de muncă: în două schimburi, de la: 5.45 – 13.45 şi 13.45 – 21.45 de luni până vineri

Principalele responsabilităţi:
Prepararea detergenților și produselor de curățenie, conform normelor zilnice asigurând respectarea fluxului tehnologic;
Respectă cu stricteţe reţetele de fabricaţie, procesele tehnologice ale produselor, instrucţiunile de lucru ale utilajelor tehnologice;
Efectuează autocontrolul în fazele de preparare; remediază deficienţele constatate pentru a se încadra în normele tehnice de calitate;
Asigură desfăşurarea procesului tehnologic în condiţiile igienico-sanitare prevăzute (curăță utilajele și materialele cu care lucrează);
Păstrează în condiţiile prevăzute de regulamentele de fabricaţie toate materiile prime, materialele, semifabricatele și produseleș;
Întocmeşte, respectiv completează evidențele prevăzute (registrul de tură, foaia de fabricație, etc.).

Cerinţe:
Nivel dorit de experienţă specifică: cel puţin 2 ani;
Studii: medii / şcoală profesională de specialitate;
Cunoştinţe: standarde de calitate, procese tehnologice, norme tehnice de calitate;
Competenţe esenţiale:
Comunicare şi muncă în echipă;
Planificare – organizare, auto-disciplină;
Rezolvarea de probleme;
Seriozitate, atitudine proactivă şi rezistenţă la stres.

Ce vă putem oferi noi:
Salariul constituit din partea fixă, tichete de masă, decontare abonament de transport în comun, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.), zi liberă plătită cu ocazia aniversării zilei de naștere;
Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist și prietenos.

Începută cu peste 120 de ani în urmă, activitatea FARMEC are astăzi o largă recunoaştere, atât în România, cât şi în lume, produsele companiei fiind exportate în ţări din Europa, Asia şi America de Nord.

Istoria modernă a companiei începe în 1967, când FARMEC devine primul producător de creme şi emulsii Gerovital H3 prof. Dr. Ana Aslan din România. Produsele se adresau femeilor ajunse în pragul vârstei de 40 de ani, când tenul arată primele semne de îmbătrânire. Astăzi, FARMEC produce peste 400 de produse cosmetice, care acoperă o gamă largă de utilizare

Detalii oferta de angajare

13 Dec 2018

Locatia jobului

Cluj-Napoca, România

Categorie job

Domeniul farmaceutic