Inginer Electro

CN Transelectrica SA - Sucursala de Transport Cluj

  • Responsabilități

    • Urmăreşte derularea contractelor pentru lucrarile de mentenanta minora;
    • Verifica decontarile lunare derulate pe contractele de mentenanta minora;
    • Stabileste programele pentru lucrari de mentenanta minora alaturi de ceilalti factori implicati din sucursala
    • Propune spre aprobare programul de mentenanta minora
    • Intocmeste notele de fundamentare si temele de proiectare, impreuna cu centrele de exploatare pentru lucrarile cuprinse in programul de mentenanta minora, pe care le trimite la DEM pentru aprobare
    • Organizeaza, participa si intocmeste documentele necesare pentru organizarea activitatii de receptie a lucrarilor executate
    • Propune lucrari de reparatii mentenanta minora
    • Urmareste si raporteaza periodic realizarile contractelor pana la finalizarea acestora
    • Analizeaza documentatiile supuse avizarilor CTA si CTS si intocmeste puncte de vedere referitoare la mentenanta minora

    Cerințe

    • Absolvent studii superioare tehnice de specialitatea electrotehnica, energetica sau electroenergetica;
    • Cunoașterea activitatilor reprezentative din Sistemul Energetic National, in special cele din domeniul serviciilor de transport
    • Cunostinte tehnice de sisteme electroenergetice
    • Experienta in utilizarea normelor de deviz
    • Cunoasterea normelor de protectie si securitate a muncii, a protectiei mediului si situatii de urgenta
    • cunostinte operare PC: Microsoft Office (Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint), Autocad, WinDoc Deviz (sau similar)
    • capacitate de a se integra in echipa, de a-si adduce contributia prin participare efectiva, de a transmite idei si solutii pentru realizarea obiectivelor commune stabilite de echipa
    • disponibilitate de cooperare, implicare si raspuns promt la solicitari
    • experienta in specialitate constituie un avantaj
    • permis de conducere categoria B
    • apt din punct de vedere medical si psihologic

    Informații generale

    Etapa1:   Pentru a aplica pe acest post, dacă considerați că îndepliniți toate cerințele menționate mai sus, vă rugăm să trimiteți până la data de 12.10.2018 un CV (tip Europass) si o copie a actului de studii, la Secretariatul ST Cluj din str.Memorandumului nr.27, et 5, cam 401 sau prin email: [email protected].  Ne rezervam dreptul de a selecționa și de a contacta candidații.

Compania Națională de Transport al Energiei Electrice “Transelectrica” – S.A. este operatorul de transport și de sistem din România, având un rol cheie pe piața de energie electrică din România. Este responsabilă pentru transportul energiei electrice, funcționarea sistemului și a pieței, asigurarea siguranței Sistemului Electroenergetic Național. De asemenea reprezintă principala legatură dintre cererea și oferta de electricitate, echilibrând permanent producția de energie cu cererea.

Detalii oferta de angajare

01 Oct 2018

Locatia jobului

Cluj - Napoca, România

Categorie job

Inginerie