Legal advisor

S.C. Orange România S.A

Departamentul Juridic al Orange Romania este in cautarea unui ConsilierJuridic care sa ofere servicii de consultanta catre Responsabilul cuprotectia datelor.

Responsabilitatile includ: suport juridic, opinii legale si indrumare in redactareasi negocierea contractelor/acordurilor cu partenerii, emiterea de opinii caresa aiba in vedere protejarea intereselor companiei precum si respectareareglementarilor legale in vigoare in domeniul protectiei datelor cu caracter personal.

Candidatul ideal va trebui sa manifeste abilitati in analiza si rezolvareaspetelor complexe generate de activitatea comerciala a companiei si care auimpact in domeniul protectiei datelor cu caracter personal.

Activitati principale:

  • ofera suport Responsabilului cu protectia datelor in legatura cu rolul consultativ al acestuia;
  • ofera asistenta Responsabilului cu protectia datelor pentru redactarea si negocierea termenilor contractuali;
  • ofera asistenta Responsabilului cu protectia datelor in derularea auditurilor necesare in domeniul protectiei datelor cu caracter personal;
  • ofera suport Responsabilului cu protectia datelor in mentinerea relatiei cu Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal;
  • ofera asistenta Responsabilului cu protectia datelor pentru redactarea si revizuirea raspunsurilor catre persoanele vizate;
  • ofera asistenta Responsabilului cu protectia datelor in legatura cu modalitatea de completare a registrelor de procesare a datelor;
  • ofera asistenta Responsabilului cu protectia datelor in legatura cu procedura de gestionare aincidentelor;

Profilul cautat trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

  • experienta juridica – 5 ani;
  • abilitatea de a analizasi negocia contracte precum si de a analiza si redacta documente;
  • cunostinte aprofundate indomeniul protectiei datelor cu caracter personal precum si cunostinte generale de drept civil, penal si legislatia din domeniul telecomunicatiilor.

De asemenea, candidatul selectat trebuie sa:

  • scrie si sa vorbeasca fluent in limba engleza;
  • lucreze eficient, in termene foarte stranse, cu supervizare minima;
  • dea dovada deperseverenta, simt al raspunderii si deschidere in colaborarea cu functiuni diverse din organizatie;
  • ofere argumente clare silogice;
  • fie precis in analiza si sinteza;
  • acorde atentie detaliilor, dar cu rezultate foarte bune in timp limita;
  • stabileasca relatii eficiente de lucru cu ceilalti;
  • lucreze cu punctualitate, organizat si planificat;
  • sa aiba cunostinte deoperare PC-MS Office.

In cazul in care te  regasesti in majoritatea cerintelor de mai sus, asteptam cu interes candidaturata!

Detalii oferta de angajare

08 Aug 2018

Locatia jobului

Bucuresti, Rom창nia

Categorie job

Other