Senior Online Content Specialist

Farmec Cluj-Napoca

Descrierea postului - Responsabilitati:
In calitate de coleg/a, veti gestiona campaniile online ale magazinelor gerovital.it, farmec.eu si platformele Amazon din Europa (Italia, Franta, Germania, Spania si Anglia).

Responsabilitati:
Concepe, dezvolta si implementeaza toate campaniile de marketing online, in scopul atingerii obiectivelor de vanzare stabilite pentru platformele Amazon si magazinele online destinate exportului;
Redacteaza textele pentru: oferte promotionale, campanii speciale, social media, newslettere;
Stabileste campaniile si produsele care intra la promotii pe baza informatiilor primite;
Analizeaza campaniile implementate, identifica punctele forte dar si problemele aparute;
Dezvolta si implementeaza campanii prin intermediul platformelor de afiliere;
Se asigura de realizarea materialelor necesare acestor campanii: text, grafica etc;
Dezvolta si implementeaza campanii de email: proiectare text, poze, landing pages;
Negociaza contracte de colaborare cu tertii, aferente desfasurarii in conditii optime a actiunilor de promovare.

Cerinte:
Studii superioare in marketing sau comunicare
Experienta de minim 2 ani in marketing online
Limba engleza - nivel avansat.

Ce ne-ar place sa cunoasteti:
Principii, strategii si metode de realizare a campaniilor de marketing online;
Content Marketing, Social Media, Copywriting;
Principiile si metodele implicate in expunerea, promovarea si vanzarea produselor si serviciilor in mediul online;
Google Analytics, Google Adwords, Facebook Ads.

Ce competente am dori sa detineti:
Foarte bune abilitati de comunicare in mediul de business;
Abilitati excelente de exprimare atat verbal, cat si in scris si de a compune texte de sinteza sau de analiza, creative si usor de inteles, atat in limba romana, cat si in limba engleza;
Capacitatea de a veni cu idei originale sau inovative si de a construi, pe baza acestora, in scopul dezvoltarii;
Capacitate de planificare, organizare, monitorizare a resurselor, analiza rezultatelor, in vederea atingerii obiectivelor setate;
Proactivitate si initiativa.

Ce va putem oferi noi:
Salariul constituit din partea fixa si partea variabila (conform gradului de indeplinire al obiectivelor lunare), tichete de masa, premii si bonusuri ocazionale (prima de vacanta, de sarbatori, etc.);
Oportunitatea de a lucra intr-o companie cu traditie, aflata intr-o puternica expansiune.
Mediu de lucru profesionist.

Începută cu peste 120 de ani în urmă, activitatea FARMEC are astăzi o largă recunoaştere, atât în România, cât şi în lume, produsele companiei fiind exportate în ţări din Europa, Asia şi America de Nord.

Istoria modernă a companiei începe în 1967, când FARMEC devine primul producător de creme şi emulsii Gerovital H3 prof. Dr. Ana Aslan din România. Produsele se adresau femeilor ajunse în pragul vârstei de 40 de ani, când tenul arată primele semne de îmbătrânire. Astăzi, FARMEC produce peste 400 de produse cosmetice, care acoperă o gamă largă de utilizare

Detalii oferta de angajare

05 Mar 2021

Locatia jobului

Cluj-Napoca, Cluj, România

Categorie job

Marketing