Jurist

Monsson Operation SRL

Jurist

DESCRIERE JOB

• Pregătire: studii superioare;

• Experienţă: minim 1-3 ani in domeniul juridic;

• Limba engleza nivel avansat scris si vorbit;

• Cunostinte foarte bune de utilizare a computerului (Pachetul Microsoft Office);

• Persoana cu gandire logica, spirit analitic, inclinatie spre lucrul cu documente sensibile si capacitate de asimilare rapida a informatiilor;

• Capacitate de analiza, evaluare, corelare si sinteza a informatiilor

RESPONSABILITATI

- Redacteaza, analizeaza, avizeaza si contrasemenaza acte juridice si administrative, verifica identitatea partilor, consimtamantul, continutul si data actelor incheiate ce privesc firma

- Intocmeste documente de tip «corporate» in limbile romana si engleza si se deplaseaza la notar pentru legalizarea acestor documente;

- Intocmeste dosare cu documentatie pentru depunere la ORC;

- Se deplaseaza la ORC pentru a depune si ridica acte de tip corporate (acte constitutive, acte aditionale, certificate constatatoare, mentiuni, rezolutii etc);

- Intermediaza relatia cu proprietarii terenurilor afectate de proiectele societatii; se ocupa de semnarea actelor notariale in legatura cu aceste terenuri;

- Redacteaza, analizeaza, avizeaza, arhiveaza si monitorizeaza contractele de orice natura incheiate de catre societate cu orice parteneri;

- Face parte din comisiile de cercetare disciplinara, contract colectiv de munca, litigii de munca, etc;

- Activitate de due diligence

- Analizeaza si urmareste situatia litigiilor

- Monitorizeaza modficarile legislative si le aduce la cunostinta persoanelor interesate

Detalii oferta de angajare

08 Sep 2020

Locatia jobului

Constanța, România

Categorie job

Juridic