Sales Assistant

FOND EXIM SRL (Hotel Parliament)

Suntem in cautarea unui coleg cu experienta de cel putin 2 ani in domeniul travelling/hospitality, pentru postul de sales asssitant in cadrul hotelului nostru de 4****, situat central, langa Palatul Parlamentului.

Ce anume ne dorim sa cunosti

  • Cunoasterea conceptelor de OTA, WHS, GDS, Channel Manager, precum si a legaturilor dintre ele. Gestionarea platformelor de extranet constituie un plus.
  • Cunoasterea sistemului de gestiune hoteliera Medallion constituie un plus.
  • Bune cunostinte de Microsoft Office si Outlook
  • Cunoasterea limbii engleze (minim nivel mediu)
  • Abilitati de intocmire si prezentare a ofertelor hoteliere, expunerea acestora in Outlook (business e-mailing communication skills)
  • Excelente abilitati de comunicare si de lucru in echipa

Ce responsabilitati si sarcini vei avea

  • Gestionarea platformelor de rezervari online, conform politicii stabilite de catre departamentul de vanzari impreuna cu general manager-ul.
  • Intocmirea ofertelor de servicii, pe baza solicitarilor venite
  • Prezentarea serviciilor hoteliere catre clientii de leisure si business
  • Comunicarea permanenta cu agentiile de turism in vederea consolidarii si dezvoltarii de noi parteneriate
  • Implicarea in gasirea celor mai bune solutii/strategii/campanii de marketing/promovare, pentru atingerea target-ului de vanzari
  • Comunicarea eficienta cu toate departamentele, in scopul obtinerii rezultatelor maxime propuse
  • Ca si titular al anumitor conturi (travel/business) vei fi responsabil cu intocmirea fiselor de grup, de eveniment, configurarea sau incarcarea in Medallion a serviciilor solicitate, intocmirea de facturi proforme, link-uri de plata, viramente bancare
  • Urmarirea termenilor contractuali, pentru asigurarea respectarii conditiilor de plata
  • Participarea activa in sedintele departamentului de sales, in vederea eficientizarii vanzarilor si atingerea targetelor propuse

Beneficii

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Salariu fix + bonuri de masa
  • Alte compensatii punctuale in functie de targetul atins de hotel
  • Masa de pranz gratuita in cadrul hotelului
  • Program de lucru Luni-Vineri (09:00-17:00)
  • Mediu de lucru tanar si placut

Tipul jobului: Cu normă întreagă

Detalii oferta de angajare

11 Feb 2019

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Turism-Hotel

Salariu lunar

500-1000€