Tehnician Retele Voce-Date

AVITECH

CERINȚE

Studii tehnice;
Cunoașterea echipamentelor pasive de rețea de la diverși furnizori: AMP –Tyco, Nexans, 3M, Legrand, Corning etc;
Cunoașterea echipamentelor active de rețea de la diverși furnizori: CISCO, ATI, HP, Dell etc;
Experiență în rețele (rack-uri, prize, patch-panel, patch-cord, cabluri UTP, FTP, STP, S-FTP, Cat5, Cat6, Cat7, FO MM, FO SM);
Experiență în configurarea echipamentelor telefonice (centrală telefonică) și de date (rețele structurate);
Experiență similară de minim 3 ani
Permis de conducere categoria B;
Spirit dinamic, dornic de perfecționare a cunoștințelor dobândite;
Buna cunoaștere a limbii engleze.

RESPONSABILITĂȚI

Executarea proiectelor, definitivarea soluțiilor tehnice, ofertarea și implementarea sistemelor de cablare structurată voce - date;
Punerea în funcțiune și testarea rețelelor de voce date (cupru și fibra optică), sertizări Cu, suduri FO;
Configurarea echipamentelor pasive de rețea;
Configurarea structurii centralelor telefonice ( Alcatel, Siemens, Panasonic);
Acordarea de asistență tehnică;
Efectuarea de vizite la clienți și stabilirea soluțiilor pentru cerințele acestora.

BENEFICII

Pachet salarial motivant;
Participare la traininguri în țară sau în afara țării;
Dezvoltare profesională într-un mediu tânăr, profesionist;
Abonament medical business MedLife;
Bonuri de masa.

AVITECH este unul dintre cei mai importanţi integratori din România de soluţii şi sisteme pentru domeniile securitate, siguranţă, instalaţii electrice, automatizări, audio-video, videoconferinţă, IT & C, soluţii ce au la bază echipamente şi servicii de cea mai bună calitate.

Detalii oferta de angajare

05 Dec 2018

Locatia jobului

Iași, România

Categorie job

Tehnologia informaţiei