Inginer Networking

AVITECH

CERINȚE

Studii superioare tehnice;
Cunoștințe în rutare și comutare Cisco, VoIP, Data Center; Rețelistică, Wireless, Securitate, optimizare WAN;
Cunoștințe de bază despre protocoalele și standardele de rețea;
Cunoștințe despre VPN, rutare, securitate de rețea și conexiune wireless la internet;
Capacitate de a învăța repede anumite produse dintr-o gamă variată de tehnologii de rețea și securitate;
Cunoștințe solide despre sistemele de rețea Windows, tehnologiile de rețea și firewall-uri;
Cunoștințe solide despre soluțiile de rețea Cisco;

RESPONSABILITĂȚI

Analiza, administrarea și întreținerea rețelelor de comunicații video și voce;
Proiectarea și implementarea sistemelor, configurărilor și arhitecturii de rețea, inclusiv tehnologie hardware și software și integrarea tehnologiilor;
Oferirea de suport reprezentanților de vânzări și expertiză de soluții;
Participare în cadrul echipelor de planificare strategică pentru clienții importanți
Asumarea responsabilității pentru proiectarea soluției tehnice și a justificărilor acesteia în contextul cerințelor și constrângerilor impuse de client.

BENEFICII

Pachet salarial atractiv;
Dezvoltare profesională într-un mediu tânăr, profesionist;
Participare la traininguri de specialitate atât în țară cât și în străinătate;
Bonusuri în funcție de lucrări;
Abonament medical business MedLife;
Bonuri de masa.

AVITECH este unul dintre cei mai importanţi integratori din România de soluţii şi sisteme pentru domeniile securitate, siguranţă, instalaţii electrice, automatizări, audio-video, videoconferinţă, IT & C, soluţii ce au la bază echipamente şi servicii de cea mai bună calitate.

Detalii oferta de angajare

05 Dec 2018

Locatia jobului

Iași, România

Categorie job

Tehnologia informaţiei