Credit Control Specialist

Piraeus Bank Romania

Responsabilitatile postului:

Verificarea si urmarirea ca termenii si conditiile de aprobare ale facilitatilor de credit acordate clientilor SME, MICRO&PFA sa se regaseasca in documentatia contractuala;
Verificarea respectarii tuturor conditiilor prealabile implementarii unei aprobari, in conformitate cu termenii si conditiile specifice din aprobare, precum si in acord cu clauzele contractuale si procedurile interne in vigoare;
Urmarirea indeplinirii obligatiilor imprumutatului, in conformitate cu clauzele specifice din aprobare/contractul de facilitate si actele aditionale ulterioare;
Verificarea conditiilor precedente implementarii unei aprobari in conformitate cu termenii si conditiile aprobarii, precum si cu clauzele contractuale;
Setarea in sistemul informatic a garantiilor si informatiilor aditionale aferente conform aprobarilor implementate;
Verificarea indeplinirii conditiilor precedente in vederea eliberarii garantiilor constituite pentru facilitatile de creditare acordate, in conformitate cu procedurile interne in vigoare.

Competente necesare postului:

Studii superioare economice finalizate;
Experienta 2-3 ani intr-o pozitie similara, in domeniul bancar;
Cunostinte in domeniul economic-financiar- nivel avansat;
Cunosterea tehnicilor administrative ;
Limba engleza la nivel avansat;
Cunoasterea pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PPT, Outlook Express);
Cunostinte avansate de gestionare a bazelor de date electronice.

Piraeus Bank Romania si-a început activitatea in Romania in anul 2000, prin deschiderea de sucursale in tara si in Bucuresti. Un prim obiectiv important a fost atragerea persoanelor cu pregatire si experienta in domeniu, capabile sa îmbratiseze valorile si

Detalii oferta de angajare

26 Nov 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Bănci