Administrator infrastructura si aplicatii de business

S&T Romania

Rol:

Administrare portofoliului de sisteme si infrastructura IT (sisteme de operare de tip Microsoft/Linux Server ce ruleaza atat pe servere fizice cat si in solutia proprie de virtualizare (VmWare) in infrastructura HP (inclusiv solutie de storage).

Responsabilitati:

Administrarea incidentelor in solutia interna de ticketing folosing procedurile existente
Asigura escaladarea incidentelor catre echipele interne (client sau S&T) monitorizand obtinerea rezolutiei finale
Asigura Instalarea, configurarea si actualizarea solutiilor din portofoliu
Monitorizarea si administrarea solutiilor existente (servere & storage) inclusiv identificarea si propunerea de imbunatatire a proceselor existente
Administrarea bazelor de date Oracle/MS Sql

Criterii de selectie:

Minim 3 ani experienta in administrare de sisteme de operare de tip server (Microsoft/Linux)
Cunostinte limba Egleza nivel mediu
Familiar cu (sau experienta anterioara cu tehnologie similara – minim 1 an experienta pe tehnologie) la cel putin 3 din urmatoarele:
Microsoft Windows Server (2003 si/sau 2008 R2) sau Linux (Suse)
Microsoft SQL Server
Oracle Database
Solutii de monitorizare si principii
Microsoft Powershell
Mentenanta ECC SAP / Experienta SAP BASIS
Buna intelegere a proceselor IT (administrarea incidentelor si problemelor inclusiv gestionarea schimbarilor) conform ITIL.

S&T Romania este un integrator de sistem major pe o piata cu un inalt nivel de competitivitate. Compania ofera o gama variata de servicii de consultanta IT, dezvolta si implementeaza solutii personalizate si le asigura clientilor asistenta non-stop.

S&T dispune de un portofoliu vast de servicii IT cu valoare adaugata care include: consultanta, training pentru clienti, instalare si intretinere, servicii de garantie si post-garantie, management de proiect, cursuri si suport profesional in domenii conexe, precum networkingul si sistemele de operare.

Detalii oferta de angajare

24 Nov 2018

Locatia jobului

Galați, România

Categorie job

Tehnologia informaţiei