Customer Care Officer – Organisation, Processes Management & Operations Division – Direct Services Department

Piraeus Bank Romania

Responsabilitatile postului:

Tratarea mesajelor primite de la clienti ai bancii, potentiali clienti si colegi, referitoare la informatii si suport privind produsele si serviciile oferite de banca, mesaje primite pe site-ul bancii sau adresa de email a bancii, cu respectarea normelor si procedurilor interne;
Tratarea apelurilor referitoare la rezolvarea sesizarilor, sugestiilor si reclamatiilor vizand activitatea bancii, primite de la potentiali clienti sau clienti ai bancii, cu respectarea normelor si procedurilor interne;
Efectuarea operatiunilor specifice serviciilor oferite;
Up selling si cross selling, valorificand oportunitatile.

Competente necesare postului:

Studii superioare economice finalizate;
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
Cunoasterea unui editor de texte (ex. Word) si a programului Excel, precum si operarea in Outlook Express;
Orientare spre clienti si rezultate, perseverenta in atingerea obiectivelor;
Abilitati foarte bune de comunicare si prezentare;
Spirit de echipa, dinamism, adaptabilitate, initiativa;
Disponibilitatea de a lucra in ture, in baza unui orar de lucru stabilit.

Piraeus Bank Romania si-a început activitatea in Romania in anul 2000, prin deschiderea de sucursale in tara si in Bucuresti. Un prim obiectiv important a fost atragerea persoanelor cu pregatire si experienta in domeniu, capabile sa îmbratiseze valorile si

Detalii oferta de angajare

18 Nov 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Customer Service