Support officer - Logistic division

Piraeus Bank Romania

Responsabilitatile postului:

asigurarea suportului pentru Directorul Directiei Logistica si pentru departamentele din subordinea acestuia: Departamentul Administrativ, Departamentul Gestionare Proprietati, Departamentul Securitate Fizica;
intocmirea draft-urilor de contracte de inchiriere, a actelor aditionale, a notificarilor sau a adreselor referitoare la spatiile in care functioneaza sucursalele Bancii si gestionarea acestora;
gestionarea, actualizarea permanenta si raportarea situatiei sucursalelor in ceea ce priveste chiriile, contractele si actele aditionale;
avizarea si urmarirea platilor de facturi, a actelor de plati si a decontarilor; oganizarea si arhivarea documentelor din Departamentul de Gestionare Proprietati;
preluarea apelurilor referitoare la spatiile de inchiriat; gestiunea relatiilor cu clientii, proprietarii si partenerii;
intocmirea rapoartelor de sinteza;
asigurarea comunicarii eficiente dintre colegi si Directorul de Divizie; organizarea de intalniri, interviuri sau sedinte;
traducerea diferitelor tipuri de documente; redactarea de prezentari.

Competente necesare postului:

absolvent studii superioare – economice de preferat;
experienta anterioara pe un post similar reprezinta un avantaj;
cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
cunostinte elementare despre piata bancara din Romania
cunostinte de proceduri/sisteme administrative si de birou;
cunoasterea unui sistem de organizare a arhivei si a evidentelor;
cunoasterea pachetului MsOffice, precum si operarea in Outlook Express.

Piraeus Bank Romania si-a început activitatea in Romania in anul 2000, prin deschiderea de sucursale in tara si in Bucuresti. Un prim obiectiv important a fost atragerea persoanelor cu pregatire si experienta in domeniu, capabile sa îmbratiseze valorile si

Detalii oferta de angajare

18 Nov 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Bănci