Inginer Logistica

ALTEN Romania

Responsabilitati:
Asigura, fiabilizeaza si amelioreaza aprovizionarea sectorului de care raspunde, respectand valoarea stocurilor fixe
Stabileste programul si pune in aplicare procedurile specifice cu furnizorii si fabricatia, tinand seama de imperativele de calitate
Organizeaza repartitia
Contacteaza furnizorilor
Realizeaza comenzile
Urmareste traseul pieselor
Organizeaza livrarile zilnice ale furnizorilor clientului
Monitorizeaza, coordoneaza si modifica eventualele erori in planul de transport
Negociaza cu partile implicate privind realizarea planului de transport (uzina, furnizor si alti parteneri interni)

Cerinte tehnice:
Absolvent studii superioare tehnice, profil: Transporturi, Mecanica, Inginerie Electrica sau profil economic
Cunostinte bune de logistica
Cunostintele in domeniu mecanicii auto constituie un avantaj
Cunostintele de SIGNE, SAGESSE reprezinta un avantaj
Cunostinte bune de MS Office (Excel, Powerpoint, Word)
Limba engleza (mediu/avansat) sau franceza (mediu/avansat)

ALTEN România, filială a grupului ALTEN, a fost înființată în anul 2006 la București pentru a oferi consultanță tehnică clienților săi.

ALTEN România are o echipă de 150 de specialiști la sediile sale din București și Timișoara. Echipa deservește în prezent clienți atât pe plan local, cât și internațional, din domeniile automotive, aeronautic, financiar, farmaceutic și telecom, pe proiecte de dezvoltare software sau web, business analysis, business intelligence, project management, testare, suport tehnic, inginerie auto și aero, hardware design și calibrare motor

Detalii oferta de angajare

06 Nov 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Logistica