Specialist salarizare (determinat 2 ani)

TNT Romania

Activitatea se va desfasura in Bucuresti.

Descrierea postului:

Pregateste si introduce in sistemul informatic (Charisma) datele necesare calculului
salarial
Verifica corectitudinea datelor inscrise in pontaj
Administreaza concediile medicale, concediile de odihna, alte drepturi de natura salariala etc
Asigura evidenta cardurilor de masa, introducerea in sistem, comanda si distribuirea lor
Elibereaza adeverintele solicitate de angajati, conform legii
Asigura relatia cu autoritatile statului: ITM, AJOFM, Administratia Financiara
Opereaza si prelucreaza in baza de date informatii legate de personal; intocmeste fisierele de plati, si realizeaza rapoarte conform solicitarilor
Participa la informarea noului angajat cu privire la documentele necesare angajarii, regulamentul intern, precum si orice alte documente stabilite prin procedurile interne si dispozitiile legale
Participa la intocmirea documentelor specifice
departamentului HR (contracte de munca, oferte, acte aditionale, decizii de incetare, fisa postului, dosarul de personal etc)

Cerinte:

Studii superioare finalizate
Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara
Cunostinte limba engleza - nivel mediu
Operare MS Office (Word, Excel, Power Point)
Cunostinte de operare Charisma/ WorkDay constituie avantaj
Atestat Inspector resurse umane
Cunostinte solide de legislatia muncii
Abilitati de lucru in echipa
Abilitati organizatorice si de comunicare
Flexibilitate

Specificatii:

Contract pe perioada nedeterminata
Program in ture saptamanale
Asigurare viata, abonament medical, bonuri de masa

TNT, componenta a concernului international TNT Express, este unul dintre liderii mondiali in distributia prin curierat expres, intern si international, logistica si servicii internationale de expediere.

TNT are cea mai larga retea de transport din Europa si ofera o gama variata de servicii de transport aerian si rutier, cu livrare in peste 200 de tari de pe glob. In ceea ce priveste timpul de tranzit in sistem de curierat expres, TNT asigura livrarea de documente si colete la destinatie in maxim 24 de ore pe piata interna si in 24 - 48 ore in majoritatea tarilor lumii

Detalii oferta de angajare

03 Dec 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Resurse umane