Dispecer junior

TNT Romania

Descrierea postului:

Descarca si incarca corect transporturile, conform procedurilor companiei;
Planificarea si organizarea preluarilor si livrarilor in modul cel mai eficient si eficace;
Monitorizeaza in timp real livrarile si preluarile si ia decizii si masuri adecvate pentru a rezolva potentialele probleme, acolo unde este cazul;
Coordoneaza activitatea subcontractorilor si curierilor, ii informeaza asupra programului zilnic, asupra stadiului de rezolvare a problemelor aparute si primeste raportul zilnic la sosirea curierilor sau subcontractorilor din depot
Participa la punerea in aplicare a initiativelor menite de a atinge satisfactia clientului atat intern cat si extern, loialitate si retentie
Respecta cerintele sistemelor de management implementate in cadrul companiei

Cerinte:

Studii medii finalizate (diploma de bacalaureat)
Limba engleza - nivel mediu
Cunostinte PC - usurinta in utilizarea calculatorului si a echipamentului necesar
Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa, persuasiune, gandire analitica, rezistenta la stres
Spirit de echipa, asertivitate, integritate
Experienta practica in activitatile PUD (livrari,
preluari transporturi) prezinta avantaj

TNT, componenta a concernului international TNT Express, este unul dintre liderii mondiali in distributia prin curierat expres, intern si international, logistica si servicii internationale de expediere.

TNT are cea mai larga retea de transport din Europa si ofera o gama variata de servicii de transport aerian si rutier, cu livrare in peste 200 de tari de pe glob. In ceea ce priveste timpul de tranzit in sistem de curierat expres, TNT asigura livrarea de documente si colete la destinatie in maxim 24 de ore pe piata interna si in 24 - 48 ore in majoritatea tarilor lumii

Detalii oferta de angajare

03 Dec 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Logistica