Loans Administration Professional - Loans Administration Division - Legal Entities Department

Piraeus Bank Romania

Responsabilitatile postului:

respectarea tuturor procedurilor interne referitoare la activitatea de creditare a clientilor Corporate;
verificarea si urmarirea indeplinirii la termen a conditiilor de aprobare ale creditelor acordate clientilor Corporate;
verificarea indeplinirii tuturor conditiilor prealabile efectuarii unei trageri;
efectuarea de trageri si rambursari din creditele corporate aprobate, conform conditiilor de aprobare;
urmarirea colectarii ratelor de credit scadente, a dobânzilor si comisioanelor aferente, precum si a sumelor cesionate prin contractele de garantie;
setarea in sistemul informatic toate caracteristicile creditelor aprobate si asigura mentenanta acestora;
colaborarea in strânsa legatura cu Divizia Corporate, Divizia Juridica si cu sucursalele, precum si cu orice alt departament al bancii, daca este cazul.

Competente necesare postului:

Studii superioare economice finalizate;
Experienta de 2-3 ani intr-o pozitie similara, in domeniul bancar;
Cunostinte de nivel avansat in domeniul economic-financiar;
Cunostinte de tehnici administrative si de birou;
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat, inclusiv limbajul de specialitate;
Cunoasterea unui editor de texte (ex. Word) si a programului Excel, precum si operarea in Outlook Express;
Cunostinte avansate de gestionare a bazelor de date electronice.

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita un CV si scrisoare de intenti

Piraeus Bank Romania si-a început activitatea in Romania in anul 2000, prin deschiderea de sucursale in tara si in Bucuresti. Un prim obiectiv important a fost atragerea persoanelor cu pregatire si experienta in domeniu, capabile sa îmbratiseze valorile si

Detalii oferta de angajare

27 Oct 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Bănci