Agent de vanzări farmacii

Farmec Cluj-Napoca

Contract pe perioadă nedeterminată
Nivel dorit de experienţă specifică: cel puţin 1 an experienţă în vânzarea de bunuri de larg consum și/sau produse farmaceutice (vânzarea de produse cosmetice, reprezintă un avantaj).

Descrierea postului - Responsabilităţi:
Realizarea lunară a obiectivelor primite;
Implementarea strategiilor de marketing în cadrul zonei repartizate;
Creşterea vânzărilor fizice şi valorice pe zona deservită faţă de o perioadă de referinţă;
Prospectarea zonei repartizate, în vederea dezvoltării bazei de clienţi;
Încheierea de contracte de vânzare-cumpărare cu clienţii din zona repartizată;
Preluarea şi transmiterea comenzilor de la clienţii din zona repartizată;
Ţine legătura permanent cu clienţii de tip farmacii din zona sa, ocupându-se de oferirea de servicii post-vânzare în fiecare locație;
Soluţionarea problemelor apărute pe traseu şi în relaţia cu clienţii;
Identificarea unor măsuri de creştere a volumului de vânzări şi de reducere a cheltuielilor, unor acţiuni de fidelizare a clienţilor;

Cerinţe:
Studii medii/postliceale în domeniul farmaceutic;
Experiența în domeniul vânzărilor din sectorul farmaceutic - reprezină un avantaj;
Permis de conducere categoria B;
Certificat de cazier judiciar;
Cunoașterea tehnicilor și instrumentelor aplicabile în toți pașii vânzării, operare PC, reguli privind disciplina de casă (încasare, depunere numerar, emitere chitanţe, facturi).

Competenţe esenţiale:
Comunicare şi muncă în echipă;
Planificare – organizare, auto-disciplină;
Managementul timpului;
Rezolvarea de probleme;
Eficiență personală;
Negociere;
Seriozitate, atitudine proactivă şi rezistenţă la stres;

Oferta noastră:
Salariul constituit din partea fixă și partea variabilă (conform gradului de îndeplinire al obiectivelor lunare/targetului), tichete de masă, decontare abonament de transport în comun, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.), zi liberă plătită cu ocazia aniversării zilei de naștere, traininguri dedicate;
Oportunitate de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune.

Începută cu peste 120 de ani în urmă, activitatea FARMEC are astăzi o largă recunoaştere, atât în România, cât şi în lume, produsele companiei fiind exportate în ţări din Europa, Asia şi America de Nord.

Istoria modernă a companiei începe în 1967, când FARMEC devine primul producător de creme şi emulsii Gerovital H3 prof. Dr. Ana Aslan din România. Produsele se adresau femeilor ajunse în pragul vârstei de 40 de ani, când tenul arată primele semne de îmbătrânire. Astăzi, FARMEC produce peste 400 de produse cosmetice, care acoperă o gamă largă de utilizare

Detalii oferta de angajare

26 Oct 2018

Locatia jobului

Iași, România

Categorie job

Vanzari