Inginer instalații - Cluj-Napoca

Farmec Cluj-Napoca

Locaţia: Sediul central Farmec, Cluj – Napoca, Birou Investiții

Responsabilităţi generale:
Solicitarea ofertelor de preţ pentru lucrările aprobate, analiza acestora şi întocmirea raportului de selecție al furnizorului;
Susținerea lucrărilor proprii în fața verificatorilor de proiecte, pentru proiecte interne ale companiei;
Participarea la încheierea, negocierea şi verificarea contractelor cu terţii;
Urmărirea zilnică a lucrărilor în curs şi obţinerea avizelor necesare (ex. permis de foc, etc.);
Planificarea lucrărilor în cadrul fiecărui proiect și verificarea situaţiei acestora, în conformitate cu prevederile contractuale;
Verificarea reperelor şi subansamblelor recepţionate și participare la recepţia lucrărilor;
Dimensionarea instalațiilor termice de climatizare, sanitare pentru proiecte interne ale companiei;
Verificarea documentațiilor de specialitate ale lucrărilor contractate;
Reconstituirea cărții tehnice pentru specialitatea instalații pentru obiectele de construcții ale companiei;
Participarea la activitățile de recepție mijloace fixe, de inventariere trimestrială și anuală;
Soluţionarea reclamaţiilor și a neconformităților în perioada de exploatare;
Întocmirea de evidenţe şi raportări;
Informarea, consultarea şi participarea la toate activităţile privind buna desfăşurare a proiectelor.

Cerinţe:
Studii superioare - Specializarea Instalații;
Experiență într-o poziție similară de minim 5 ani (proiectare, execuție și investiții);
Experiență în activitatea de raportare, centralizare și planificare a investițiilor;
Bune abilități de planificare, organizare și control;
Foarte bune abilități de comunicare, negociere și lucru în echipă;
Cunoștințe operare PC: MS Office, MS Project, Autocad;
Disponibilitate pentru deplasări la nivel național;
Posibilitatea furnizării de minim 3 recomandări de la locurile de muncă anterioare.

Ce vă putem oferi:
Oportunitatea de a vă dezvolta într-o companie cu tradiție și într-un mediu dinamic și provocator;
Salariul constituit din partea fixă și partea variabilă (conform gradului de îndeplinire al obiectivelor setate/proiect);
Prime ocazionale, primă de vacanță, tichete de masă, abonament de transport, discounturi pentru achiziția de produse și servicii Farmec, zi liberă plătită cu ocazia aniversării zilei de naștere.

Începută cu peste 120 de ani în urmă, activitatea FARMEC are astăzi o largă recunoaştere, atât în România, cât şi în lume, produsele companiei fiind exportate în ţări din Europa, Asia şi America de Nord.

Istoria modernă a companiei începe în 1967, când FARMEC devine primul producător de creme şi emulsii Gerovital H3 prof. Dr. Ana Aslan din România. Produsele se adresau femeilor ajunse în pragul vârstei de 40 de ani, când tenul arată primele semne de îmbătrânire. Astăzi, FARMEC produce peste 400 de produse cosmetice, care acoperă o gamă largă de utilizare

Detalii oferta de angajare

20 Oct 2018

Locatia jobului

Cluj-Napoca, România

Categorie job

Inginerie