Product Manager Bancassurance - Retail Business Development Division – Bancassurance Department

Piraeus Bank Romania

Responsabilitatile postului:

Analiza pietei si identificarea oportunitatilor care pot fi transformate in produse/ servicii/ procese bancassurance;
Propunerea crearii sau modificarii produselor/serviciilor si a proceselor aferente activitatii de bancassurance pentru toate segmentele de clienţi: definirea caracteristicilor produselor, asigurarea implementarii corespunzatoare a produsului propus, colaborarea cu toate partile implicate;
Asigurarea mentinerii situatiei centralizate a contractelor de intermediere şi a actelor aditionale aferente;
Identificarea si propunerea colaborarii cu potentialii parteneri;
Participarea la stabilirea obiectivelor de vanzare si a indicatorilor cheie de performanta legate de produsele bancassurance pentru toate canalele de distributie si toate liniile de business;
Asigurarea suportului prin training, campanii promotionale si materiale ajutatoare pentru vanzarea produselor bancassurance.

Competente necesare postului:

Absolvent studii economice;
Minim 2- 3 ani experienta in domeniul bancar;
Orientare spre rezultate,dinamism,flexibilitate, atitudine pro-activa;
Rezistenta la stres, spirit de echipa;
Bunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
Cunoasterea pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook Express),
Cunostinte avansate de operare pe calculator.

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita un CV si scrisoare de intentie

Piraeus Bank Romania si-a început activitatea in Romania in anul 2000, prin deschiderea de sucursale in tara si in Bucuresti. Un prim obiectiv important a fost atragerea persoanelor cu pregatire si experienta in domeniu, capabile sa îmbratiseze valorile si

Detalii oferta de angajare

28 Sep 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Bănci