Maseur - Atelierul de Frumusete Farmec – Cluj-Napoca

Farmec Cluj-Napoca

Locație: Atelierul de Frumusețe Farmec – Cluj-Napoca
Nivel dorit de experienţă specifică: cel puţin doi ani experienţă de lucru în tratamente corporale

Principalele responsabilităţi:
Efectuarea la cel mai înalt standard profesional a activități specifice calificării: masaj, reflexoterapie, drenaj limfatic, remodelare corporală;
Oferirea de consultanţă clienților în legatură cu tehnicile de îmbunătățire a posturii corporale și a tonusului muscular, de relaxare și de efectuare a exercițiilor de recuperare;
Informarea clientul asupra tuturor beneficiilor obținute în urma unui tratament corporal dar și a posibilelor riscuri la care se expune;
Alegerea tipul de masaj prin consultarea cu clientul;
Promovarea imaginii companiei în rândul clienţilor;
Rezolvarea operativă a eventualelor reclamaţii ale clienţilor;
Efectuarea recepţiei cantitative şi calitative a produselor necesare pentru Atelierul de Frumusețe;
Supravegherea permanentă a clienților, buna deservire a acestora și informarea profesională corectă;
Încasarea contravalorii serviciilor prestate.

Cerinţe:
Calificare de specialitate - maseur.
Constituie avantaj: Cursuri de perfecționare masaj, reflexoterapie, alte tehnici și terapii alternative;
Abilităţi foarte bune de comunicare şi de organizare;
Atitudine orientată către client - prezenţă agreabilă, amabilitate în relaţiile cu clienţii;

Ce vă putem oferi noi:
Oportunitatea de a vă dezvolta într-un mediu dinamic și provocator, alături de o echipă tânără șiactivă;
Pachet salarial dinamic (parte fixă + parte variabilă) în funcție de rezultate, tichete de masă, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.), discount-uri la produsele noastre, decontarea transportului;

Începută cu peste 120 de ani în urmă, activitatea FARMEC are astăzi o largă recunoaştere, atât în România, cât şi în lume, produsele companiei fiind exportate în ţări din Europa, Asia şi America de Nord.

Istoria modernă a companiei începe în 1967, când FARMEC devine primul producător de creme şi emulsii Gerovital H3 prof. Dr. Ana Aslan din România. Produsele se adresau femeilor ajunse în pragul vârstei de 40 de ani, când tenul arată primele semne de îmbătrânire. Astăzi, FARMEC produce peste 400 de produse cosmetice, care acoperă o gamă largă de utilizare

Detalii oferta de angajare

22 Sep 2018

Locatia jobului

Cluj-Napoca, România

Categorie job

Servicii medicale