Reporting Officer - SME Division

Piraeus Bank Romania

Responsabilitatile postului:

Participa la dezvoltarea strategiei si contribuie la estimarea bugetului diviziei SME;
Monitorizeaza KPI-urile diviziei;
Pregateste prezentarile trimestriale privind activitatea diviziei;
Imbunatateste continuu procesul de monitorizare a portofoliului de credite IMM prin efectuarea de noi analize si rapoarte;
Propune solutii pentru imbunatarirea rapoartelor si/ sau automatizarea proceselor de raportate din cadrul directiei;
Se implica in orice proiect in derulare care vizeaza raportarea si sistemele aferente.

Competente necesare postului:

Absolvent studii superioare economice;
Minim 2 ani experienta bancar si experienta in domeniul raportarii;
Orientare spre rezultate, dinamism, flexibilitate, atitudine pro-activa;
Rezistenta la stres, spirit de echipa;
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
Cunoasterea la nivel avansat pachetului Microsoft Office (Word, Excell, Power Point, Outlook Express, Acces).

Piraeus Bank Romania si-a început activitatea in Romania in anul 2000, prin deschiderea de sucursale in tara si in Bucuresti. Un prim obiectiv important a fost atragerea persoanelor cu pregatire si experienta in domeniu, capabile sa îmbratiseze valorile si

Detalii oferta de angajare

16 Sep 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Bănci