Video Advisory Representative –Video Advisory Department

Piraeus Bank Romania

Responsabilitatile postului:

Vanzarea / Promovarea produselor si serviciilor din oferta Piraeus Bank, in cadrul sesiunilor video cu clientii;

Up selling si cross selling, valorificand oportunitatile in cadrul sesiunilor video cu clientii.

Competente necesare postului:

Studii superioare economice finalizate;

Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu;

Operare Microsoft Office, nivel bun de utilizare a tehnologiei si de lucru cu instumentele digitale (inclusiv laptop, tablete, smartphone etc.);

Abilitati dezvoltate de vanzare si persuasiune;

Orientare catre clienti si atitudine win-win in relatia cu acestia;

Lejeritate in comunicare;

Auto-motivare, atitudine proactiva si cu dorinta de a face parte dintr-o poveste de succes;

Gandire analitica si orientata catre solutii;

Aptitudine de invatare rapida, capacitate de concentrare in conditii de stres si flexibilitate in gandire;

Disponibilitate de a lucra in ture, in baza unui orar de lucru stabilit.

Piraeus Bank Romania si-a început activitatea in Romania in anul 2000, prin deschiderea de sucursale in tara si in Bucuresti. Un prim obiectiv important a fost atragerea persoanelor cu pregatire si experienta in domeniu, capabile sa îmbratiseze valorile si

Detalii oferta de angajare

16 Sep 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Bănci, Customer Service