Primitor - Distribuitor - Bucuresti

Farmec Cluj-Napoca

Nivel dorit de experienţă specifică: cel puţin 2 ani experienţă pe un post similar.
Locație: Bucureşti

Descrierea postului - Responsabilităţi:
În calitate de coleg/ă, veți asigura manipularea mărfii, pregătirea comenzilor şi menţinerea ordinii şi curăţeniei în depozit.
Veți avea responsabilitatea să:
Descărcați marfa sosită şi să o aranjați în rafturi, în ordinea impusă de codul şi locaţia prestabilită a produselor, data expirării; urmăriți ca marfa introdusă în stoc să fie intactă;
Controlați la primire bunurile, dacă acestea corespund datelor înscrise în actele însoţitoare și să identificați viciile aparente;
Pregătiți comenzile pentru livrare împreună cu gestionarul;
Asigurați şi răspundeți de înfolierea şi paletarea corespunzătoare a paleţilor în funcţie de destinaţia lor;
Asigurați expedierea numai a produselor verificate calitativ, ambalate şi marcate, precum şi expedierea documentelor însoţitoare să fie conform legii;
Asigurați livrarea produselor în ordinea intrărilor şi cu respectarea regulilor FIFO;
Păstrați curăţenia în cadrul depozitului şi în afara acestuia.

Cerinţe:
Studii medii;
Cazier judiciar;

Ce competențe am dori să dețineți:
Foarte bune abilități de comunicare;
Muncă în echipă;
Rezolvarea de probleme ;
Capacitatea de planificare, organizare, monitorizare a resurselor, în vederea atingerii obiectivelor setate.

Ce vă putem oferi noi:
Salariul constituit din partea fixă, tichete de masă, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.);
Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist și prietenos.

Începută cu peste 120 de ani în urmă, activitatea FARMEC are astăzi o largă recunoaştere, atât în România, cât şi în lume, produsele companiei fiind exportate în ţări din Europa, Asia şi America de Nord.

Istoria modernă a companiei începe în 1967, când FARMEC devine primul producător de creme şi emulsii Gerovital H3 prof. Dr. Ana Aslan din România. Produsele se adresau femeilor ajunse în pragul vârstei de 40 de ani, când tenul arată primele semne de îmbătrânire. Astăzi, FARMEC produce peste 400 de produse cosmetice, care acoperă o gamă largă de utilizare

Detalii oferta de angajare

12 Sep 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Logistica