Problem Solving Executive - Cluj Napoca - Referral Program

S.C. Orange România S.A

Obiectivul postului: Preluarea reclamatiilor si sugestiilor venite de la clienti si oferirea unui raspuns in timp optim

Responsabilitati :

  • rezolvarea reclamatiilor primite de la clienti
  • redactarea raspunsurilor scrise si trimiterea lor catre clienti
  • comunicarea cu celelalte departamente implicate in vederea solutionarii reclamatiilor
  • identificarea posibilelor situatii perturbative si propunerea de solutii de rezolvare
  • efectuarea de modificari in profilul clientilor
  • oferirea de asistenta pentru colegii din front line

Educatie si Experienta:

  • student sau absolvent de studii superioare
  • experienta de minim 6 luni in Customer Service in relatia cu produsele si serviciile Orange Romania

Cunostinte Profesionale:

  • limba engleza - fluent (scris/vorbit)
  • MS Office
  • Cunostiinte de Vantive, Jupiter

Competente Specifice:

  • persoana comunicativa si capabila sa lucreze intr-o echipa dinamica, cu o gandire analitica, orientata pe rigurozitate si gasirea de solutii, intr-un timp scurt si sub presiunea termenelor limita
  • orientarea spre client, initiativa si proactivitatea
  • capacitatea de diagnoza si propunere de solutii

Alte informatii:

Recruiter: Claudia Pirvu

Team leaders Bucuresti: Adriana Chelaru si Valentin Vaduva

Team leader Cluj: Cristina Petri

Manager department: Adrian Dobrin

Departament: Customer Service - CS Residential Unit

NOTĂ: acest rol este selectat in Programul de Recomandari pentru Angajați.

Angajații Orange care vor recomanda un candidat, vor primi un bonus de recomandare (300 ron net)  atunci cand candidatul va trece cu succes de perioadă de probă și va obține o poziție cu normă întreagă în cadrul Orange. Asteptam cele mai bune recomandari!

Cum? Trimite prine-mail recrutorului responsabil cu procesul CV-ul (word /  pdf)  persoanei pe care doresti să o recomanzi (Subiecte-mail „Recomandare + titlul job-ului”).

Pentru mai multe detalii despre criteriile și procesul de aplicare, te  rugăm să consulti Programul de Recomandari pentru angajați, care se găsește pe pagina de Quality.

Recomandarea nu va fi valida dacă specialiștii noștri HR au deja CV-ul candidatului în baza de date și / sau au fost în contact cu candidatul în ultimele 12 luni.

Detalii oferta de angajare

07 Sep 2018

Locatia jobului

Cluj-napoca, Rom창nia

Categorie job

Customer Service