Operational Support Officer

Piraeus Bank Romania

Responsabilitatile postului:

Colectarea si centralizarea reclamatiilor, sesizarilor, sugestiilor si notificarilor clientilor in legatura cu activitatea Bancii, calitatea serviciilor prestate, comportamentul angajatilor,etc., indiferent de canalul de transmitere al acestora;
Investigarea fiecarei reclamatie, sesizare, sugestie, notificare si colaborarea cu departamentele/unitatile teritoriale implicate, in vederea solutionarii lor;
Formularea raspunsului la sesizarea/reclamatia adresata in scris Bancii, utilizand informatiile transmise de structurile implicate in solutionarea situatiei reclamate de client;
Transmiterea catre client a raspunsului la sesizarea/reclamatia adresata bancii;
Mentinerea unui registru unic de reclamatii si sesizari ale clientilor;
Arhivarea documentelor aferente operatiunilor zilnice;

Competente necesare postului:

Studii superioare, economice sau juridice
Minim 1 an experienta in domeniul bancar;
Cunoasterea la nivel mediu Microsoft Office (Word si Excel), precum si operarea in Outlook Express;
Cunostinte in domeniul economic / financiar;
Cunostinte de legislatie generala si specifica ariei sale de activitate;
Cunoasterea in detaliu a reglementarilor interne ale Bancii referitoare la aria sa de activitate;

Piraeus Bank Romania si-a început activitatea in Romania in anul 2000, prin deschiderea de sucursale in tara si in Bucuresti. Un prim obiectiv important a fost atragerea persoanelor cu pregatire si experienta in domeniu, capabile sa îmbratiseze valorile si

Detalii oferta de angajare

01 Sep 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Bănci, Operational