Account Factoring Officer

Piraeus Bank Romania

Responsabilitatile postului:

mentinerea si monitorizarea relatiilor cu clientii de Factoring;
propunerea diverselor solutii pentru eficientizarea activitatilor de procesare, alocare, finantare, urmarire si colectare, specifice produselor de Factoring, precum si a activitatilor conexe acestora;
cunoasterea in detaliu a gamei de produse si servicii de Factoring oferite de banca si propunerea de imbunatatiri ale acestora;
urmarirea realizarii unor indicatori de eficienta specifici activitatii de urmarire/colectare credite si de calitate a portofoliului.

Competente necesare postului:

absolvent studii economice;
minim 3 ani de experienta financiar-bancara, preferabil experienta in factoring;
cunoasterea limbii engleze la nivel avansat, inclusiv a limbajului de specialitate;
abilitati excelente de vanzare si comunicare;
flexibilitate/adaptabilitate, initiativa si creativitate, spirit de echipa si dinamism;
abilitati foarte bune de prospectare a pietei si interrelationare;
abilitati de comunicare si prezentare;
orientare spre client si rezultate, perseverenta in atingerea obiectivelor.

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita un CV si scrisoare de intentie

Piraeus Bank Romania si-a început activitatea in Romania in anul 2000, prin deschiderea de sucursale in tara si in Bucuresti. Un prim obiectiv important a fost atragerea persoanelor cu pregatire si experienta in domeniu, capabile sa îmbratiseze valorile si

Detalii oferta de angajare

30 Aug 2018

Locatia jobului

București, România

Categorie job

Bănci, Vanzari