Sales Representative Craiova

AVITECH

CERINTE

Absolvent studii superioare;
Constituie un avantaj absolvirea unei facultati cu profil tehnic: Inginerie electrica, Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, Automatica si Calculatoare, Instalatii;
Experienta dovedita de minim 3 ani intr-o pozitie similara, preferabil intr-o companie multinationala;
Cunoasterea foarte buna a pietei de profil : IT & Telecom / Sisteme de securitate / Instalatii electrice;
Cunostinte foarte bune de utilizare PC si Microsoft Office;
Limba engleza nivel avansat;
Permis de conducere;
Disponibilitate pentru deplasari.

RESPONSABILITATI

Raspunde de executia planului de vanzari pentru segmentul repartizat;
Mentine si dezvolta relatiile de afaceri cu clientii existenti;
Identifica si contacteaza potentialii clienti;
Realizeaza prezentari si le sustine in cadrul intalnirilor cu clientii;
Negociaza conditiile contractuale si urmareste derularea contractelor;
Participa la elaborarea planului de vanzari si este responsabil de indeplinirea acestuia;
Raspunde de prospectarea continua si de identificarea oportunitatilor din piata;
Participa la sedintele periodice de vanzari, la cursurile interne sau externe;
Indeplineste planul de vanzari si incasari conform cu politica organizatiei;
Contribuie cu idei noi la imbunatatirea politicii si tehnicilor de vanzari.

BENEFICII

Pachet salarial atractiv;
Dezvoltare profesionala intr-un mediu tanar, profesionist;
Participare la traininguri de specialitate atat in tara cat si in strainatate;
Masina de serviciu;
Bonusuri in functie de lucrari;
Abonament medical business MedLife;
Bonuri de masa.

AVITECH este unul dintre cei mai importanţi integratori din România de soluţii şi sisteme pentru domeniile securitate, siguranţă, instalaţii electrice, automatizări, audio-video, videoconferinţă, IT & C, soluţii ce au la bază echipamente şi servicii de cea mai bună calitate.

Detalii oferta de angajare

27 Aug 2018

Locatia jobului

Craiova, România

Categorie job

Vanzari