Responsabil Expansiune- Zona Galați Vrancea Brăila (f/m)

Lidl Discount SRL

Noi, Lidl, suntem și anul acesta Angajator de Top în Romania și în Europa. Asta înseamnă că Lidl chiar este THE PLACE to work! Căutăm oameni ca tine, entuziaști, implicați, dornici să învețe, să se dezvolte și să se afirme, care să pună bazele viitoarelor magazine Lidl!

Responsabilităţi

  • Vei identifica, vei negocia prețul și vei fi implicat in tot ce ține de procesul de achiziționare a noilor locații, pentru construirea magazinelor;
  • Vei întocmi documentația internă în vederea aprobării locațiilor propuse de tine și a bugetelor aferente;
  • Vei gestiona procesul de obținere a autorizațiilor de construire/demolare/funcționare a magazinelor, a proiectării și realizării de studii tehnice și juridice;
  •   Vei analiza mediul extern: piața imobiliară, companiile concurente, condițiile socio-economice;
  • Vei avea parte de școlarizare personalizată pe segmentul de business în care vei activa.

Profilul dvs.

  • Să ai studii superioare finalizate;
  • Să fii dornic sa înveți și să-ți îmbogățești continuu cunoștințele in  domeniu;
  • Să ai spirit antreprenorial, să fii perseverent și orientat către rezultate;
  • Să ai foarte bune abilități de comunicare;
  • Să ai capacitate analitică și de sinteză;
  • Să ai disponibilitate pentru activitate de teren;
  • Să ai permis de conducere categoria B;
  • Să cunoști limba engleză la nivel avansat. Cunoștințele de limbă germană reprezintă un avantaj;
  • Să ai cunoștințe avansate de MS Office (Excel, PowerPoint).

Oferta noastră

  • Perspectiva unei cariere într-o companie multinațională de succes în piața de retail;
  • Asigurare privată de sănătate, deoarece ne gândim tot timpul la sănătatea ta;
  • Reduceri la abonamente de fitness pentru a putea fi tot timpul în formă;
  • Școlarizare într-o echipă dinamică și motivată pentru a putea performa la capacități maxime;
  • Mediu de lucru modern, plăcut și dinamic;
  • Salariu peste medie, corelat cu experiența, deoarece suntem unul dintre retailerii cu cele mai bune pachete salariale din Romania și știm să ne răsplătim pe măsură angajații;
  • Mașină de serviciu, pentru ca deplasările să fie mai facile și mai plăcute;
  • Posibilitatea de a te implica în proiecte foarte dinamice, extrem de interesante, care prin dezvoltarea lor ajută compania să își păstreze poziția de angajator de top în piață.

Istoria Lidl începe în Germania în anii `30, odată cu înfiinţarea companiei Lidl & Schwarz, prin comercializarea de produse alimentare în regim en gros. Mai târziu, activităţile companiei sunt divizate prin dezvoltarea unui lanţ independent de magazine de tip discount sub denumirea de Lidl şi, respectiv, prin înfiinţarea supermarket-urilor şi a hipermarket-urilor Kaufland şi Handelshof. Originea magazinelor Lidl se află în Germania.

Ludwigshafen este locul unde în anul 1973 se deschide primul magazin. Extinderii pe întreg teritoriul Germaniei pe parcursul anilor `80 îi urmeazǎ în anii `90 expansiunea internaţională. Lidl dispune astăzi de magazine în mai toate ţările europene şi este unul dintre cele mai mari lanţuri de magazine de tip discount din Europa. Cucerirea de noi pieţe, în care să le oferim clienţilor noştri calitate maximă la cele mai avantajoase preţuri, va rămâne şi în viitor obiectivul nostru cel mai important.

Detalii oferta de angajare

23 Aug 2018

Locatia jobului

Birou Expansiune Iași, România

Categorie job

Other